Geriausi būdai detoksikuoti savo kūną nuo parazitų namuose

Kalbant apie parazitus žmogaus organizme, į galvą ateina baisūs pasakojimai apie 100 centimetrų kaspinuočius, sukeliančius rimtų problemų žmonėms. Tačiau dauguma parazitų yra labai maži, o kai kuriuos iš jų galima pamatyti tik pro mikroskopą. Dauguma žmonių yra užsikrėtę mažais parazitais. Įvairūs informacijos šaltiniai vadina skirtingais numeriais, vidutiniškai nuo 75 iki 85 procentų pasaulio gyventojų yra įvairių parazitų šeimininkai.

naudingi ir kenksmingi žmogaus mikroorganizmai

Probiotikai arba naudingosios bakterijos, gyvenančios žarnyne, yra viena iš tokių bakterijų formų, kurios daro didžiulį teigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Dėl šios priežasties pagrindiniai parazitologai rekomenduoja kas 6 mėnesius išsitirti ir išvalyti organizmą nuo vidinių parazitų, taip pat atsargiai renkantis restoraną ir kitas maitinimosi vietas, plauti rankas prieš valgį ir po kontakto su gyvūnais.

Parazitai ir bakterijos organizme

Žmogaus kūnas tiesiogine prasme pilnas šimtų mielių ir bakterijų štamų. Vien virškinamajame trakte yra daugiau nei kilogramas įvairių bakterijų. Normaliomis sąlygomis šios bakterijos yra būtinos tinkamam virškinimui ir maistinių medžiagų pasisavinimui.

Probiotikai arba naudingosios bakterijos, gyvenančios žarnyne, yra viena iš tokių bakterijų formų, kurios daro didžiulį teigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Tačiau kai šios naudingos bakterijos virškinamajame trakte išsibalansuoja, prasideda problemos. Dažnai tokie veiksniai kaip:

 1. Netinkama mityba;
 2. Tam tikrų vaistų vartojimas;
 3. Stresas ir nuolatinis nerimas;
 4. Kontaktas su užsikrėtusiais žmonėmis ir gyvūnais.

Įdomus!Naujausi tyrimai parodė, kad dauguma žmonių, ypač sergančių lėtinėmis ligomis ar vėžiu, yra bent vienos rūšies parazitų šeimininkai.

Parazitai gali būti nuo mažyčių organizmų, matomų tik pro mikroskopą, iki ilgų kaspinuočių (kurių ilgis gali siekti kelis metrus). Į organizmą jie gali patekti per maistą, nevirintą vandenį, kontaktuodami su gyvūnais ar kitais užsikrėtusiais žmonėmis ir gyventi žmogaus organizme daugelį metų.

Deja, dauguma gydytojų negali nustatyti parazitų ankstyvosiose infekcijos stadijose. Tik tada jie gali drąsiai pasakyti apie tokio ar kito tipo parazitų buvimą organizme, kai pats parazitas ar jo gyvybinės veiklos produktai gali būti nustatyti vizualiai.

Yra daug parazitų užkrėtimo požymių, kuriuos žmonės patiria kasdieniame gyvenime, klaidingai manydami, kad tai visiškai normalu. Žala, kurią gali sukelti parazitai, yra praktiškai neribota.

Daugelis rūšių yra tokios mažos, kad gali būti pernešamos per žmogaus kūną per kraujotaką. Jie gauna pragyvenimo šaltinį atimdami iš žmogaus organizmo maistines medžiagas. Jie yra pagrindinė tokios baisios ligos kaip vilkligė priežastis.

Todėl vilkligė neišgydoma kruopščiai neišvalius organizmo nuo parazitų. Daugumos parazitų galima išvengti kruopščiai gaminant maistą namuose ir negeriant nefiltruoto vandens.

Dažniausios parazitų rūšys

kenksmingi žmogaus parazitai

Kenksmingi parazitai gali turėti daugiau nei žalingo poveikio organizmui.

Apvalūs kirminai

Jie nusėda skrandyje ir žarnyne. Infekcija dažniausiai pasireiškia per blogai paruoštą ir užterštą maistą.

Atminkite, kad ekologinio ūkininkavimo mėšlas gali būti užterštas parazitų kiaušinėliais. Po to, kai elgėsi su gyvūnais, visada nusiplaukite rankas.

Širdies kirmėlės

Tai labai retas ir mažai ištirtas parazitas. Keliais praneštais atvejais kirminas buvo rastas plaučiuose, o ne širdyje.

Jų negalima perduoti iš vieno gyvūno (ar žmogaus) kitam. Šį parazitą nešioja uodai.

Kaspinuočiai

Jie gyvena apatinėje žarnyno dalyje. Infekcija atsiranda per virtą užterštą jautieną, žuvį ar kiaulieną. Visada mūvėkite pirštines ir kruopščiai nusiplaukite rankas po mėsos kepimo.

Pinworms

Jie nusėda virškinamajame trakte ir plaučiuose. Šios mažos baltos kirmėlės naktį iššliaužia pro išangės sfinkterį, kad aplink išangę padėtų kiaušinėlius.

Pinworm kiaušinėliai yra labai maži ir pakankamai lengvi, kad žmogus juos įkvepia kartu su ore esančiomis dulkėmis. Taigi jie patenka į plaučius.

Nematodai

Užsikrėsti galima per užterštą geriamąjį vandenį arba jie gali patekti į organizmą tiesiai per basų pėdų padus, net ir be atvirų žaizdų. pačios kirmėlės yra labai mikroskopinio dydžio.

Vaikščiodami lauke visada avėkite batus. Šios kirmėlės gali gyventi organizme keletą metų, o jų kiaušinėliai gali inkubuotis, išlikdami gyvybingi iki 10 metų.

Parazitų užkrėtimo simptomai

pilvo skausmas su parazitais organizme

Jei jūsų kūne yra daug parazitų, dažnai pastebėsite pilvo skausmą.

Į trikdančių sindromų sąrašą, jei jie yra organizme, taip pat yra:

 1. Pasikartojantis viduriavimas ar vidurių užkietėjimas;
 2. Lėtinis nepaaiškinamas pykinimas, dažnai lydimas vėmimo
 3. Nuovargis ir silpnumas;
 4. Žarnyno spazmai;
 5. Nepaaiškinamas galvos svaigimas;
 6. Stiprios nemalonaus kvapo dujos;
 7. Dispepsija;
 8. Pilvo pūtimas;
 9. Įvairios maisto alergijos;
 10. Apetito praradimas;
 11. Niežulys aplink išangę, ypač naktį;
 12. Nemiga;
 13. Sunkumai išlaikyti sveiką svorį
 14. Pėdų niežėjimas, dažnai kartu su bėrimu;
 15. Kosulys su kraujo pėdsakais;
 16. Anemija;
 17. Veido patinimas aplink akis (dažnas apvaliųjų kirmėlių simptomas);
 18. Dusulys ir kosulys, po kurio atsiranda vėmimas, pilvo skausmas ir pilvo pūtimas;
 19. Niežulys ar dilgčiojimo pojūtis galvos odoje.

Išvalyti organizmą nuo parazitų gana paprasta. Daugelį vaistų galima įsigyti be recepto, tačiau valymas namuose gali padėti išvengti rimto šalutinio poveikio. Daugelis ingredientų jau gali būti sandėliuke arba gali būti įsigyti sveiko maisto parduotuvėse.

Gydymas ir organizmo valymas nuo parazitų namuose

liaudiškos priemonės, skirtos organizmo valymui nuo parazitų

Organizmo valymas nuo vidinių parazitų daugiausia siejamas su įvairių maisto priedų ruošimu namuose, kurie parazitui pasirodo esą nuodingi.

Jei gydantis gydytojas įtaria parazitų buvimą, jis paskirs farmacinius vaistus kovai su jais. Tokie vaistai yra toksiški ne tik parazitams (dėl kurių jie miršta), bet ir neigiamai veikia patį žmogaus organizmą.

Taigi limfmazgių patinimas, rankų ir pėdų patinimas, regėjimo sutrikimai, koordinacijos stoka, traukuliai ir viduriavimas yra nepakeičiami tokio gydymo palydovai.

Prisiminti!Norėdami sumažinti kūno apsinuodijimą, galite atlikti parazitų valymo procedūrą namuose.

Organizmo valymas nuo vidinių parazitų daugiausia siejamas su įvairių maisto priedų ruošimu namuose, kurie pasirodo esantys parazitui nuodingi, jį žudantys ar išvarantys iš žmogaus organizmo.

Žemiau yra sąrašas naudingų augalų, iš kurių galite gauti tokių parazitams pavojingų medžiagų:

 1. Juodojo riešuto kevalas;
 2. Pelynas;
 3. Gvazdikas;
 4. Moliūgų sėklos arba moliūgų sėklų aliejus;
 5. Niim (Azadirakhta);
 6. Česnakai;
 7. >mažylis;
 8. Pipirmėčių sėklos.

Kadangi tai visi natūralūs augalai, žmonėms nepavojingi, jų neturėtų vartoti nėščios ir planuojančios pastoti. Kadangi šis augalas turi kontraceptinių savybių.

Pakalbėkime atskirai apie efektyviausius augalus kovojant su žmogaus parazitais.

Kizelgūras

diatomitinė žemė parazitams pašalinti

Vienas valgomasis šaukštas diatomito kartą per dieną septynias dienas yra veiksmingas būdas suaugusiems.

Diatomitinė žemė – bene geriausia natūrali priemonė vidaus parazitams valyti namuose. Tai natūralus pesticidas, nekenkiantis nei žmonėms, nei naminiams gyvūnėliams.

Parazitų dehidratacija yra vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų jų atsikratyti. Vienas valgomasis šaukštas diatomito kartą per dieną septynias dienas yra veiksmingas būdas suaugusiems.

Norint apskaičiuoti reikiamą dozę vaikams, reikia pasikliauti ne vaiko kūno svorio rodikliais, o jo ūgiu. Taigi vaikas, kurio ūgis ne didesnis kaip 120 cm, gali paimti du arbatinius šaukštelius, o iki 60 cm ūgio – 1 arbatinį šaukštelį.

Diatomitinė žemė taip pat naudojama pramonėje, todėl būkite atsargūs ieškodami šio produkto ir įsitikinkite, kad perkate maistinę diatomitinę žemę. Kizelguryje yra sunkiųjų metalų, tačiau jame yra ir seleno, kuris saugiai pašalina iš organizmo susikaupusius sunkiuosius metalus.

Nutraukus gydymą diatomitu, gydytojai rekomenduoja savaitę vartoti seleno papildus. Tai užtikrins, kad sunkieji metalai bus visiškai neutralizuoti.

Gydant diatomitu, būtina naudoti daug vandens, kad išvengtumėte savo kūno dehidratacijos.

Naudingi augalai

juodasis riešutas nuo parazitų

Yra žinoma, kad karčiojo pelyno, taip pat juodojo riešutmedžio kevale esančios medžiagos naikina suaugusius kirmėles, o gvazdikėliuose esančios medžiagos naikina parazitų kiaušinėlius.

Kai kurie žmonės naudoja visus tris šiuos augalus, kad išvalytų organizmą nuo parazitų namuose, kad pasiektų maksimalių rezultatų.

Vaistinio mišinio receptas yra toks: - 250 mg. pelynas - 250 mg juodojo graikinio riešuto kevalų - 1/2 šaukštelio gvazdikėlių. Vartoti per burną 1 kartą per dieną 14 dienų.

Juodasis riešutas laikomas optimaliu komponentu kovojant su storojoje žarnoje gyvenančiais parazitais. Juodojo graikinio riešuto kevaluose yra jodo, kuris pasižymi antiseptinėmis ir antiparazitinėmis savybėmis.

Kitas juodojo graikinio riešuto kevalų receptas – 1/2 puodelio juodųjų graikinių riešutų kevalų vieną valandą mirkyti 1 stiklinėje vandens. Nukoškite ir įpilkite 10-15 lašų vandens.

Norint išsaugoti gydomąsias savybes, reikia naudoti ne žalius, o juodus, prinokusius, nesbūtent tokiame apvalkale yra didžiausia jodo, chromo, taip pat vitamino B15 ir mangano koncentracija.

Moliūgų sėklos

moliūgų sėklos nuo parazitų

Gydytojai ir mokslininkai aiškina, kad moliūgų sėklos laikui bėgant paralyžiuoja parazitus, todėl kirminai praranda sukibimą su žarnyno sienelėmis ir palieka kūną.

Moliūgų sėklos yra dar viena naudinga alternatyva naminiams vaistams. Gydymas labai paprastas, norint išvalyti organizmą nuo parazitų, tereikia kasdien kramtyti žalias sėklas.

Gydytojai ir mokslininkai aiškina, kad moliūgų sėklos laikui bėgant paralyžiuoja parazitus, todėl kirminai praranda sukibimą su žarnyno sienelėmis ir palieka kūną.

Visur paplitęs česnakas

česnakai nuo parazitų

Kūno valymas nuo parazitų namuose su česnako skiltele reikalauja minimalių investicijų ir laiko.

Česnakai taip pat turi antibakterinių savybių. O organizmo valymas nuo parazitų namuose su česnako skiltelėmis reikalauja minimalių investicijų ir laiko.

Pagaminti tokį česnako receptą paprasta: sutrinkite česnako skiltelę, įpilkite 200 ml vandens ir vieną arbatinį šaukštelį medaus. Sumaišykite ingredientus ir gerkite vieną ar du kartus per dieną, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Šie komponentai turi normalizuojantį poveikį storajai žarnai, taip pat padeda gydyti įvairias virškinimo sistemos infekcijas.

Svarbu žinoti!Česnakas pasižymi maksimaliomis gydomosiomis savybėmis per 15 minučių po valymo ir sutraiškymo.

Pipirmėčių sėklos yra dar vienas geras pasirinkimas. Jų galima įsigyti bet kurioje sodo parduotuvėje. Be gydomųjų savybių, pipirmėtė suteikia burnos gaivumo pojūtį ir sumažina virškinimo sutrikimus po parazitų sunaikinimo.

Mentolis yra pagrindinė pipirmėčių sėklų sudedamoji dalis ir pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Mėtų sėklos taip pat stimuliuoja žarnyną ir padeda pašalinti parazitus.

pipirmėtės nuo parazitų

Pipirmėtė palaiko gaivų burnos pojūtį ir sumažina virškinimo sutrikimus po to, kai žuvo parazitai.

Kai parazitai miršta, jie išskiria toksinus į žmogaus organizmą. Kai kurie žmogaus žarnyne parazituojantys kirminai, bandydami pabėgti nuo toksinių medžiagų poveikio, patenka į žarnyną vis giliau, o tai gali sukelti stiprius traukulius. Net kai parazitas yra miręs, žmogaus organizmas ieško būdo, kaip atsikratyti parazito kūno.

Dėl viso šio proceso žmogus gali jaustis blogiau, nei jautėsi prieš valydamas organizmą. Neišsigąskite, tai tik laikinas efektas, ir tai įrodo, kad valymas namuose veikia.

Ši būklė žinoma kaip Herxheimer reakcija, kai žmonės suserga dėl mirštančių parazitų išskiriamų toksinų. Galimas nuovargis ir nestabilumas, nedidelis viso kūno silpnumas.

Valgykite sveiką maistą, kad jūsų imuninė sistema išliktų stipri, kai jūsų kūnas kovoja su parazitais. Po apsivalymo žmogus pradeda jaustis geriau, turi daugiau energijos, rečiau pasireiškia įvairios ligos.

Gyvūnų kirminų šalinimas

kaip išvalyti žmogaus ir augintinių organizmą nuo parazitų

Namuose šuniui ar katei organizmo valymas nuo parazitų bus neskausmingesnis nei veterinarijos klinikoje.

Katė ar šuo dažniausiai yra įvairių žmogaus parazitų nešiotojai. Todėl būtina reguliariai naminius gyvūnus dehelmintizuoti.

Organizmo valymas nuo parazitų namuose šuniui ar katei bus neskausmingesnis nei veterinarijos klinikoje, kur nepažįstami žmonės liečia gyvūną, jis patiria stresą, gali išsigąsti ir įkąsti ar apdraskyti tiek gydytojui, tiek pačiam šeimininkui.

Jį geriausia apdoroti diatomitų ir moliūgų sėklų aliejumi. Nemaitinkite augintinių juodųjų graikinių riešutų kevalais, pelynu ir kitais augalais, prieš tai neištyrę jų poveikio konkrečiam gyvūnui. Pavyzdžiui, svogūnai yra labai pavojingi šunims ir netgi gali nužudyti gyvūną.

Kartkartėmis kiekvieną žmogų reikėtų pasitikrinti dėl parazitų, kad prireikus būtų pradėtas gydymas, o ne prasidėtų liūdnos pasekmės organizmui.

Rūpinkitės savimi ir būkite sveiki!