Kaip atsikratyti parazitų?

Norėdami atsikratyti parazitų, pirmiausia turite suprasti, kurie parazitai apsigyveno paciento viduje ir ar jie apskritai egzistuoja. Norėdami tai padaryti, atlikite paprastą pirštų atspaudų testą. Jei jame esantys eozinofilai neviršija 5, galite būti ramūs - organizme nėra parazitų. Jei šis rodiklis yra didesnis nei 5, atliekama kirmėlių kiaušinių išmatų analizė ir, remiantis analizės rezultatais, bus paskirtas gydymas. Vaistai nuo parazitų turi daug nemalonaus šalutinio poveikio: plaukų slinkimas, traukuliai, inkstų nepakankamumas, vaistų hepatitas iki kepenų cirozės, todėl juos skirti turėtų tik gydytojas.

Populiarūs simptomai, dažniausiai susiję su parazitų buvimu, yra pykinimas, nuovargis, mieguistumas, blyškumas, nereguliarus tuštinimasis ir vidurių užkietėjimas. Šie simptomai dažniau rodo anemiją ar skydliaukės funkcijos sutrikimą. Jei jie atsirado arba truko kurį laiką, protingiausia yra kreiptis į gydytoją. Ir kaip prevencinė priemonė - dažniau plaukite rankas.

Baimė parazitų

Daugelis žmonių yra visiškai nuoširdūs ir labai bijo parazitų, kurie, tariamai, stengiasi patekti į jų kūną. Ir todėl jie yra pasirengę išleisti daug pinigų sukčiams, kurie ne tik ieško, bet ir „randa" parazitų, o tada „skiria" visokius maisto papildus ir kitas priemones įsivaizduojamiems helmintams naivioms aukoms. Kai kurie parazitus bando pašalinti patys, naudodami česnaką, svogūnus ir krienus - vaistai iš jų yra bent jau saugūs. Bet kas bus iš būsimų gydytojų gautame indelyje, vis dar nežinoma.

Parazitozės problema tikrai egzistuoja, tik ji egzistuoja Azijos, Afrikos ir Pietų Amerikos šalyse. Taigi kai kuriose Azijos šalyse opisthorchiaze sergančių žmonių infekcija siekia 80%. Ten imamasi specialių priemonių maistui ir vandeniui dezinfekuoti. Bet visa tai nėra su mumis, tropiniai parazitai neišgyvena buitiniame klimate, nors opisthorchiasis yra paplitęs holono regionuose. Jis perduodamas per žuvis, taip pat per kačių ir šunų, kurie minta šia žuvimi. Tačiau šiandien mes kalbėsime apie kitus parazitus, kuriais visiškai įmanoma užsikrėsti mūsų vidurinėje juostoje. Šie parazitai yra apvaliosios kirmėlės ir kirminai.

Ascaris ir ascariasis

apvaliosios kirmėlės žmogaus organizme

Ascaris parazituoja tik žmonėms. Parazitas yra gana ilgas apvalus, gelsvai rausvos spalvos kirminas. Suaugusio patino ilgis 15-25 cm, patelė ilgesnė-iki 20-40 cm. Jei apvaliosios kirmėlės prasiskverbia į žmogaus kūną, liga išsivysto askaridozė. Tuo pačiu metu virškinimo traktas kenčia labiau, tačiau taip pat gali būti pažeisti kiti organai, taip pat alerginės reakcijos. Askaridozė yra gana plačiai paplitusi, ja serga 60–85 žmonės iš 100 tūkst.

Apvaliųjų kirmėlių gyvavimo ciklas: per kraują į žarnyną

Sergantis asmuo nėra pavojingas infekcijos atžvilgiu, nes infekcija atsiranda, kai kiaušiniai patenka į kūną. O kiaušiniai išeina su išmatomis ir pirmiausia subręsta dirvoje. Kiaušiniai turi tankų lukštą, todėl dirvožemyje gali išbūti iki septynerių metų. Galite užsikrėsti valgydami daržoves, vaisius ar uogas, kurios buvo paveiktos Ascaris kiaušiniais. Kūne parazitas praeina ilgą judėjimo ciklą. Pirma, iš nurytų kiaušinių išsirita lervos ir per žarnyno sieneles patenka į kraują. Su kraujotaka jie migruoja į kepenis, į širdį, paskui į plaučius ir iš jų į ryklę. Kai pacientas jas praryja, lervos žarnyne subręsta į suaugusius kirminus, galinčius dėti kiaušinius.

Simptomai: pilvo skausmas, pykinimas, svorio kritimas

pilvo skausmas su parazitais

Kol lervos keliauja per kūną, išryškėja alerginės apraiškos. Taip pat galimi mechaniniai pažeidimai tiems organams, pro kuriuos praeina lervos - kepenims, kraujagyslėms, plaučiams, žarnynui. Pacientui gali pakilti temperatūra, atsirasti bėrimas ir skausmas kepenų srityje, o migracijos stadijos pabaigoje - kosulys ir dusulys. Kai apvaliosios kirmėlės įsikuria žarnyne, jų atliekos yra apsinuodijusios. Be to, smailūs kirminų galai gali sužeisti ar net pradurti žarnyną. Apraiškos yra pilvo skausmas, rytinis pykinimas, apetito praradimas ir išmatų pokyčiai. Be to, yra sutrikusi savijauta, blogas miegas, galvos skausmai, padidėjęs nuovargis ir svorio kritimas. Ascaris buvimas žarnyne sukelia vitaminų B6, A ir C trūkumą.

Askaridozės diagnozė

Diagnozei nustatyti paimamas kraujas bendrai analizei (padidėjęs eozinofilų kiekis, padidėjęs ESR, kartais anemija) ir antikūnų tyrimui. Po mikroskopu lervų galima rasti pacientų skrepliuose. Žarnyno stadijoje išmatose aptinkami ascaris kiaušiniai, o kartais ir patys kirminai.

Vaistai nuo ascariozės

Gydant askariozę nereikia hospitalizuoti, išskyrus sudėtingus atvejus. Pacientams skiriama dieta, kurioje gausu vitaminų, mažai riebalų ir angliavandenių. Maistas - nuo keturių iki penkių kartų per dieną. Parodyti vaistai, turintys antiparazitinį poveikį, antihistamininiai vaistai, probiotikai ir fermentų preparatai.

Askaridozės komplikacijos

Komplikacijos su parazitais organizme

Askaridozės komplikacija gali būti žarnyno nepraeinamumas dėl užsikimšimo kirminų kamuoliu. Kai ascaris nusėda į tulžies takus, atsiranda vėmimas, gelta, stiprus pilvo skausmas dešinėje. Tuo pačiu principu galimas ascariozės pankreatitas, taip pat kvėpavimo nepakankamumas, kai kvėpavimo takus užkemša parazitai.

Pinworms ir enterobiasis

Pinworms yra tik 0, 5-1 cm ilgio permatomi balti kirminai. Vienas jų kūno galas yra smailus, o tai paaiškina pavadinimą. Jie parazituoja daugiausia storojoje žarnoje ir laikui bėgant gali išnykti be vaistų, jei nepasireiškia infekcija. Faktas yra tas, kad moterys, norėdamos dėti kiaušinius, nusileidžia į išangę ir tai daro perianalinėse raukšlėse, po to jos miršta. Pacientui šis procesas sukelia stiprų niežėjimą. Jei, subraižęs niežtinčią vietą, pacientas nenusiplauna rankų, kiaušiniai nukris ant lino, aplinkinių daiktų, maiste ir gali likti po nagais. Pacientas pats gali nuryti spuogų kiaušinius. Taip atsiranda savęs infekcija.

Simptomai: analinis niežėjimas

analinis niežulys su parazitais

Pagrindinis simptomas yra stiprus niežėjimas išangėje naktį, nes šiuo metu parazitas deda kiaušinius. Sergant enterobioze galimi virškinimo trakto simptomai: pilvo skausmas, pykinimas, padidėjusi dujų gamyba ir nervų sistema: nuovargis, miego sutrikimas ar nemiga (stiprus išangės niežėjimas trukdo normaliam miegui). Pinworms gali įsiskverbti į moterų lytinius takus, sukeldami dirginimą, skausmą ir išskyras. Ir netgi sukelti kosulį - jei jis prasiskverbia į apatinius kvėpavimo takus.

Enterobiozės diagnostika ir gydymas

Dažniausiai naudojamas grandymas iš perianalinių raukšlių (arba lipnios juostos klijavimas), po to gauta medžiaga tiriama mikroskopu. Taigi galite rasti helminto kiaušinių. Atliekant kraujo tyrimą, kaip ir sergant askarioze, padaugės eozinofilų, atsiras komplikacijų - uždegimo požymių (padidėjęs leukocitų kiekis, padidėjęs ESR). Gydymui naudojami antiparazitiniai vaistai. Kai kurie iš jų yra draudžiami nėščioms ir žindančioms moterims. Norėdami sumažinti niežulį, išangę sutepkite tepalu su anestezija. Populiariausia liaudies priemonė yra česnakai.

Komplikacijos: disbiozė, apendicitas

Komplikacijos priklausys nuo organizmo reakcijos ir parazitinių kirminų skaičiaus. Galima disbiozė, apendicitas, vaginitas, salpingitas, endometritas (priedų uždegimas).

Askaridozės ir enterobiozės prevencija

daržovių ir vaisių plovimas kaip prevencinė priemonė nuo parazitų

Askaridozė:

  • laiku atpažinti ir gydyti pacientus;
  • atlaisvinkite smėlio dėžes (kiaušiniai negali pakęsti tiesioginių saulės spindulių);
  • nusiplaukite rankas po tualeto ir prieš valgydami;
  • nuplaukite daržoves, vaisius, uogas.

Enterobiozė:

  • kruopščiai lyginkite skalbinius, ypač raukšles;
  • išvalyti butą dezinfekavimo priemonėmis;
  • aprūpinti pacientą asmenine patalyne ir miegojimo vieta;
  • Vaikams svarbu trumpai nukirpti nagus.