Vaistai nuo parazitų: teisingas helmintiozės gydymas

Parazitų buvimas organizme sukelia rimtų padarinių sveikatai. Tai apima alergijos išsivystymą, bendrą išsekimą ir imuninės gynybos sumažėjimą, hipovitaminozės ir anemijos būklę, taip pat nervų sistemos sutrikimus, neurozę, nemigą ir blogą apetitą. Teisingas gydymas, nukreiptas prieš parazitus, jų lervas ir kiaušinėlius, taip pat vaistų vartojimas, kurie atstatys medžiagų apykaitos procesus, kuriuos sutrikdė nepakviestų svečių organizmas, gali pašalinti visas šias apraiškas.

Parazitų atsikratymas: bendrieji principai

gydytojas vyrui skiria vaistą nuo parazitų

Visų pirma, gydymas yra skirtas visiškai pašalinti kūną nuo kirminų ir jų lervų. Jei kūne lieka bent vienas parazitas, tai gali sukelti pakartotinę infekciją. Čia nepakeičiami vien vaistai, o taip yra dėl to, kad daugybė parazitų perduodama nešvariomis rankomis. Šiuo atžvilgiu, net jei pacientas išgėrė vaistą nuo parazitų, tačiau tuo pat metu nepaiso asmeninės higienos taisyklių ir nuolat kontaktuoja su parazitų šaltiniu (žmonėmis ar gyvūnais), greitai įmanoma pakartotinė infekcija .

Todėl parazitų gydymas susideda iš dviejų privalomų komponentų:

  • Parazitų gynimo priemonių naudojimas jų pašalinimui iš organizmo.
  • Pakartotinės infekcijos prevencija (asmeninė higiena, namų, asmeninių daiktų ir paviršių dezinfekavimas, visų šeimos narių, naminių gyvūnėlių gydymas).

Be to, dažnai reikia papildomos terapijos tiems sutrikimams, kuriuos parazitas sukelia dėl jo buvimo organizme.

Gydymas nuo parazitų

kreiptis į gydytoją dėl organizmo parazitų

Terapijos nuo parazitų, kurie buvo rasti organizme, pagrindas yra antiparazitinių vaistų vartojimas. Šie vaistai gali paveikti tiek suaugusius, tiek jų kiaušinėlius ir lervas. Vaistų nuo parazitų pasirinkimą turėtų spręsti tik gydytojas, gavęs visų būtinų tyrimų rezultatus ir įvertinęs bendrą paciento būklę. Draudžiama savarankiškai vartoti parazitus gydančias ir kirminų prevencijos priemones, o tai lemia keli veiksniai. Pirma, visi vaistai nuo parazitų priklauso specialiai chemoterapinių medžiagų grupei, jie turi stiprų toksinį poveikį gyviems organizmams. Ir žmogaus kūnas šiuo atžvilgiu nėra išimtis. Neteisinga dozė ar parinktas vaistas gali pakenkti kepenims ar inkstams, tačiau visiškai nepakenkti helmintui.

Antra, gydytojas apskaičiuoja dozę atsižvelgdamas į amžių ir svorį, vartodamas vaistą nuo parazitų per trumpą kursą ir didžiausią leistiną ir saugią dozę.

Trečia, pagal analizės rezultatus parenkama parazitų priemonė, kuri bus veiksminga šiuo konkrečiu atveju, nes skirtingų tipų kirminai (taip pat jų lervos ir kiaušinėliai) miršta nuo skirtingų rūšių vaistų.

Vaistai nuo parazitų: vaistų klasifikacija

išrašantis vaistą nuo parazitų

Vaistai, veikiantys parazitus ir jų lervų formas, kiaušinius, yra suskirstyti į kelias klases, atsižvelgiant į poveikį tam tikroms kirmėlių grupėms.

Pirmoji grupė yra parazitų priemonė, veikianti nematodų klasę. Jie skirstomi į du poklasius:

  • Vaistai, veikiantys žarnyno nematodus.
  • Vaistai, veikiantys ne virškinimo trakto nematodo rūšis.

Antroji grupė apima vaistus, kurie daro žalingą poveikį cestodų klasei. Jie taip pat skirstomi į du pogrupius:

  • Vaistai, veikiantys žarnyno parazitus.
  • Narkotikai, lemiantys cestodų sunaikinimą už žarnyno spindžio.

Trečiajai grupei priskiriami visi tie vaistai nuo parazitų, kurie veikia fluską. Jie taip pat skirstomi į subkategorijas:

  • Vaistai, veikiantys žarnyno parazitus.
  • Vaistai, dėl kurių sunaikinami cestodai ne žarnyno spindyje.

Ypatingą vietą užima narkotikai iš ketvirtosios grupės, priklausančios plačiam veikimo spektrui. Tai reiškia, kad tokia parazitų priemonė bus veiksminga daugumai žinomų helmintų.

Papildoma terapija: alergijos gydymas, savijautos gerinimas

priemonės nuo parazitų organizme

Be antiparazitinio gydymo, dažnai vartojami vaistai paciento būklei pagerinti, savijautai normalizuoti ir apskritai stiprinti. Be to, dėl stipraus organizmo alergizavimo, kai yra užkrėstas parazitais, taip pat nurodomas alergijos gydymas specifinėmis priemonėmis. Alergija atsiranda reaguojant į kūnui svetimų parazitų įsiskverbimą ir dauginimąsi, ji gali paūmėti masinės parazitų mirties laikotarpiu. Todėl antihistamininiai vaistai kartais skiriami kaip alergijos paūmėjimų prevencija helmintozės gydymo fone.

Norėdami palengvinti apsinuodijimą, pašalinkite parazitų atliekas ir antigenus, ypač jei yra ryški alergija, vartojant antihelmintinius vaistus, nurodoma kartu vartoti antihistamininius ir sorbentus. Be to, sorbingas ir antialerginis gydymas prasideda maždaug prieš tris dienas prieš vartojant pagrindinį vaistą ir tęsiasi mažiausiai 5 dienas po jo.

Dažnai dėl helmintozių sutrinka žarnyno mikrobų flora, todėl norint atkurti normalią biocenozę, rekomenduojama aktyviai naudoti fermentuotus pieno produktus, augalinį maistą ir prevencinį probiotikų kursą. Gydymo metu verta iš dietos neįtraukti dirginančių, sunkių maisto produktų, tankių maisto produktų ir baltymų pertekliaus. Naudingiausi bus sriubos ir lengvi daržovių troškiniai, grūdai ir pieno produktai. Norint aktyviai pašalinti toksinus iš organizmo, svarbu vartoti daug skysčių.