Parazitai, kurie gyvena žmonėse

Jau seniai žinoma, kad beveik visas įvairių organų ligas gali sukelti parazitų buvimas organizme.

kirminas yra parazitas žmogaus kūne

Tačiau kiekvienam iš mūsų visada atrodo, kad taip negali atsitikti. Tuo pačiu metu šimtai žmonių kiekvieną dieną lankosi skirtingose gydytojų kabinetuose ir negali rasti savo ligos priežasties.

Kaip parazitai patenka į kūną?

Parazitai į žmogaus organus patenka įvairiais būdais, kiekvieną jų nuolat sutinkame kasdieniniame gyvenime.

Parazitų patekimo į organizmą metodai:

 1. Valgant lengvai sūdytą žuvį ar ikrus.
 2. Su taukais, išmargintais mėsos.
 3. Su laukinių gyvūnų mėsa.
 4. Su nepakankamai virta mėsa.
 5. Su rūkyta mėsa ir žuvimi.
 6. Su žolelėmis, daržovėmis ir vaisiais, kurie prieš vartojimą buvo prastai nuplauti ir neapplikyti verdančiu vandeniu.
 7. Einant basomis ant žolės, mėšlu patręštoje vietoje.
 8. Iš augintinių.
 9. Vabzdžiai, tokie kaip musės, gali nešti kiaušinius.
miegas su kate kaip parazitų užkrėtimo priežastis

Parazitų užkrėtimo požymiai

Ištyręs, kaip parazitai patenka į žmogaus kūną, beveik kiekvienas planetos gyventojas atsiduria vadinamojoje rizikos zonoje.

Tačiau yra tam tikrų simptomų, kurių buvimas gali reikšti, kad parazitas gyvena žmogaus kūne:

 • Žarnyno sutrikimai.
 • Vidurių užkietėjimas. Jį sukelia parazitai, kurie ilgą laiką buvo žmoguje ir pasiekė didelius dydžius, užblokuodami žarnyną, taip užkertant kelią stabiliam kūno funkcionavimui.
 • Viduriavimas. Laisva išmatos taip pat gali būti parazitų požymis organizme. Viduriavimo priežastis gali būti parazitas, kuris per gyvenimą išskiria žmonėms nuodingas medžiagas, kurios, be kita ko, gali suskystinti išmatas.
 • Meteorizmas. Šių sutrikimų priežastis gali būti žmogaus kūno kirminai, kurie per savo gyvenimą sukelia uždegiminius procesus.
 • Žarnyno liga. Žmogaus viduje gyvenantys parazitai iš organizmo pasisavina daugumą naudingų maistinių medžiagų. Be to, parazituodamos žmogaus kūne, kirminai lemia gerai koordinuoto kūno veikimo sutrikimus. Taigi, pavyzdžiui, organai nustoja tinkamai įsisavinti riebalus, dėl kurių jie atsiranda storojoje žarnoje, toliau su išmatomis, o tai lemia išmatų pažeidimą.
 • Sąnarių ir raumenų skausmas. Labai dažnai šie skausmingi pojūčiai, labai panašūs į tuos, kuriuos patiria sergantis artritu, atsiranda dėl to, kad imuninė sistema, bandydama iš organizmo išvesti parazitus, juose sukelia uždegiminius procesus, kurie yra skausmo priežastys.
 • Alergija. Dažnai dermatito, papilomų, egzemos ir visų rūšių odos bėrimų priežastys yra parazitai, gyvenantys kūne ilgą laiką. Alergija yra tam tikras signalas žmogui. Kūno viduje imuninė sistema, gamindama daug eozinofilinių ląstelių apsaugos tikslais, sukelia uždegiminius procesus, kurie sukelia žmogaus odos problemų.
 • parazitas žmogaus akyse
 • Mažakraujystė. Ši liga, kurią sukelia stiprus kraujo netekimas, taip pat gali išsivystyti dėl parazitų „aktyvumo". Trichomonas, gyvenantis žarnyno gleivinėje, minta ne tik organizmo maisto medžiagomis, bet ir krauju. Štai kodėl masinės reprodukcijos metu tokie parazitai infekuotam asmeniui, gyvenančiam daugiausia kraujo ląstelėse, gali žymiai netekti kraujo.
 • Svorio problemos. Bet kokį medžiagų apykaitos sutrikimą gali sukelti gyvybinė kirmėlių veikla. Jie gali sutrikdyti medžiagų apykaitą ir sumažinti svorį, arba, suvartodami didžiąją dalį gliukozės, sukelti antsvorį.
 • Padidėjęs dirglumas ir dirglumas. Nepakviestų svečių gyvybiškai svarbi veikla žmogaus kūne negali likti nepastebėta nervų sistemos. Daugelis parazitų išskiria toksinus, kurie gali dirginti ir nervų sistemą. Tai gali sukelti depresiją ir dažną dirginimą.
 • Nuovargis. Maistinių medžiagų trūkumas, kurį sukelia „gluttonous" kirminai, gali sukelti imuninės sistemos sutrikimą, dėl kurio žmogui trūksta energijos.
 • Nemiga. Naktį, daugiausia nuo antros iki trečios valandos ryto, kepenys bando išvalyti organizmą nuo toksinų, todėl šiuo metu parazitai gali ištrūkti per išangę. Šis procesas sukelia dirginimą ir nemigą.
 • Bruksizmas (dantų griežimas miegant). Šis simptomas būdingas vaikams. Šį reiškinį sukelia nervų sistemos reakcija į nuodingas kirmėlių atliekas, kurios gyvena vaiko organizme.
 • Imuniniai sutrikimai. Parazitų buvimas organizme silpnina organizmo imunitetą, kuris visas jėgas išleidžia kovai su įsibrovėliais. Tuo tarpu bet kokia infekcija gali lengvai patekti į nusilpusį žmogaus kūną.
 • Kvėpavimo takai. Dirgindami bronchus, jie gali sukelti slogą ir kosulį, dėl kurio padidėja kūno temperatūra ir padidėja tokios ligos kaip astma ir plaučių uždegimas.
 • Onkologija. Ilgą laiką žmogaus organuose gyvenantys parazitai sugeba padaryti rimtą vidaus organų audinių pažeidimą, kuris sukelia uždegimą, sulėtina viso organizmo darbą ir sukelia neigiamų pasekmių.
pilvo skausmas su parazitų buvimu organizme

Diagnostika

XXI amžiuje galima diagnozuoti viską, įskaitant parazitų buvimą žmogaus viduje. Kiekvienas gali išlaikyti visus būtinus tyrimus ir tiksliai nustatyti, ar kūne nėra ar nėra flukų.

Šiuolaikinės medicinos technikos įvairiais būdais gali nustatyti įsibrovėlių buvimą organizme.

Diagnostikos parinktys:

 1. Išmatų analizė (ji turi būti pakartota mažiausiai 3 kartus, tuo tarpu yra tam tikrų laikotarpių, per kuriuos geriau atlikti analizę).
 2. Su fermentais susijęs imunosorbento tyrimas (ELISA).
 3. Imunologiniai tyrimai (ELISA testai).
 4. Serologinių tyrimų metodai.
 5. Vidaus organų ultragarsas.
 6. Endobiopsija.
 7. PGR diagnostika, galinti nustatyti parazitų buvimą asmenyje, remiantis DNR analizės tyrimu.

Reikėtų pažymėti, kad parazitinių ligų gydymas turėtų būti atliekamas griežtai prižiūrint gydytojui, kuris paskirs gydymo kursą. Šio tipo ligos kartu su kitomis neturėtų būti gydomos atskirai.

ultragarsinė žmonių parazitų diagnostika

Parazitų klasifikacija

Žemiau yra išsami klasifikacija. Klasė yra pirmuoniniai (pirmuoniniai) mikroorganizmai, į šią klasę įeina:

 1. Dizenterija ameba, sukelianti tokias ligas kaip amebiazė.
 2. Žarnyno balantidiazė, sukelianti balantidiazę.
 3. Leišmanija (leišmaniozė).
 4. Giardia (giardiazė).
 5. Plasmodium falciparum (maliarija).
 6. Toksoplazma (toksoplazmozė).
 7. Trichomonas (trichomonozė).

Kirmėlių (helmintų) klasė, kuri apima:

 1. Ascaris (askaridozė).
 2. Opisthorchiasis (opisthorchiasis).
 3. Pinworms (enterobiazė).
 4. Ankistoloma (kabliukas).
 5. Šistosomos (schistosomiasis).
 6. Anisakida (anisakidozė).
 7. Trichinelė (trichineliozė).

Ektoparazitų (gyvenančių kūno paviršiuje) klasė apima:

 1. Utėlė (galvos utėlė).
 2. Niežai niežai (niežai).
 3. Spuogų erkė (demodikozė).
žmonių parazitų tipai

Parazitų rūšys

Norėdami apytiksliai įsivaizduoti parazitų gyvybinės veiklos mastą žmogaus kūne, pažvelkime į kai kuriuos jų atidžiau.

Toksokara - iš pradžių šis parazitas dauginosi ir gyveno išskirtinai šunų virškinimo sistemos organuose. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad dabar toksokarų nešiotojai yra didžiulis skaičius žmonių, daugiausia naminių gyvūnėlių savininkai.

Suaugusio toksokaro, gyvenančio suaugusio organizmo viduje, ilgis siekia 30 cm. Toxocara dauginasi kiaušinių pagalba, prasiskverbiančių į šuns išmatas.

Keturkojo gyvūno ekskrementai patenka į žemę ir smėlį, kur toksokaros kiaušinius galima laikyti iki kelerių metų. Iš ten parazitai prasiskverbia į žmogų per batų padus, grindis ir vaikų rankas, liečiančias viską, kas yra ant žemės parke, kuriame vedžiojami šunys.

Patekę į žmogaus kūną, parazitai nebegali toliau daugintis kūno viduje, nes toksokaros lervos subręsta, išplinta per indus ir vidaus organus, tačiau išorėje neišsiskiria.

Norint nustatyti šio parazito buvimą asmenyje, būtina atlikti pažeistų organų (dažniausiai kepenų) biopsiją ir imunologinius tyrimus.

Verta paminėti, kad jei toksokara patenka į akį, ją galima pašalinti! Simptomai esant šiam parazitui žmogaus organizme yra panašūs į kitus.

„Ascaris" yra parazitų rūšis, į žmogaus kūną patekusi su neplautomis daržovėmis ir žolelėmis, nešvariomis rankomis, dulkėmis, kurią gali nešti musės.

Remiantis kai kuriomis ataskaitomis, šis parazitas kasmet paveikia apie šimtus milijonų žmonių.

apvalusis kirminas iš žmogaus kūno

Ascaris ankstyvoje infekcijos stadijoje gali sukelti alergines reakcijas.

Apvaliosios kirmėlės ilgis siekia 40 cm, o tik viena patelė kasdien išleidžia apie 200 000 kiaušinėlių. Be to, ascaris, patekęs į žmogaus kūną kiaušinio pavidalu, išauga į lervą, tada auga žarnyno sienelėje, iš ten patenka į kraują, o iš ten patenka į bet kokius organus, įskaitant kepenis, širdį, smegenis. .

Ascaris yra labai pavojingas, nes per savo gyvenimą jis gali patekti į bet kurį organą, jį pažeisti ir sukelti rimtas ligas. Šis parazitas gali sėkmingai apgyvendinti žmogaus kraują, dėl kurio užsikrėtusiam žmogui gali išsivystyti mažakraujystė arba mažakraujystė. Šio kirmino buvimo organizme simptomai yra panašūs į daugumą.

Ascaris gali būti diagnozuotas išmatų tyrimų pagalba mažiausiai 3 kartus, taip pat imunologinių tyrimų pagalba lervų laikotarpiu.

Platus kaspinuotis yra parazitas, užaugantis iki 10 metrų žmogaus kūno viduje. Toks kirminas žmogaus viduje gali gyventi apie 25 metus. Kaspinuotis gali patekti į kūną valgydamas žalią žuvį, vėžius ir ikrus. Verta paminėti, kad toks didelis parazitas organizme negali gyventi nepastebėtas žmonių.

Jo buvimo požymiai yra gana akivaizdūs, tarp jų aktyvus seilėtekis, daugiausia ryte, anemija, išsekimas, pilvo skausmas, vėmimas, pykinimas, silpnumas, mieguistumas ir mieguistumas.

Kaspinuočio bruožas yra išėjimas įprastu būdu su žmogaus išmatomis iš parazito dalies. Tai, kaip taisyklė, padeda žmogui, kuris nekreipė dėmesio į simptomus, be tyrimų nustatyti parazito buvimą organizme.

Profilaktika

Laikydamiesi paprastų prevencijos pagrindų, galite sumažinti tikimybę, kad nepakviestas svečias pasirodys jūsų kūne ir vaiko kūne.

vaisių plovimas, siekiant išvengti parazitų atsiradimo organizme

Kruopštus maisto plovimas yra raktas į sėkmingą parazitų profilaktiką.

Parazitų užkrėtimo prevencija:

 1. Laikykitės pagrindinių asmens higienos taisyklių.
 2. Pašalinkite kontaktą su benamiais gyvūnais.
 3. Venkite kontakto su užkrėstais naminiais gyvūnais.
 4. Sumažinkite vaiko kontaktą pasivaikščiojimo metu su vietomis, kuriose vaikšto augintiniai.
 5. Plaukite rankas po lauko ir prieš kiekvieną valgį.
 6. Venkite valgyti vaikščiojant.
 7. Dažnas drėgnas buto valymas.
 8. Valgykite tik gerai nuplautas daržoves ir vaisius, po to užplikytus verdančiu vandeniu.
 9. Mėsos produktus valgykite tik visiškai termiškai apdoroję, kurių pakaks saugiems patiekalams paruošti.
 10. Gerkite tik virintą vandenį.
 11. Bent naminių gyvūnėlių akivaizdoje, bent kartą per pusmetį, atlikite prevencines priemones.